•             W ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w naszej szkole została przygotowana wystawa przedstawiająca sylwetki bohaterów podziemia antykomunistycznego. Uczniowie klas I-VIII zapoznali się z informacjami o tych, którzy po II wojnie światowej przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej. Uczniowie klasy VIII b przygotowali lekcję otwartą dla swoich kolegów i koleżanek ph. Żołnierze Wyklęci, podczas której omówili działalność żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego, przedstawili wizerunki bohaterów oraz zapoznali uczniów z represjami, jakie spotkały żołnierzy za ich aktywność i determinację. Ponadto dla uczniów klas VII zorganizowana została wycieczka do Muzeum Ziemi Wieluńskiej, gdzie uczestniczyli w prelekcji ph. Podziemie antykomunistyczne w Polsce w latach 1944-1963 przygotowanej przez pracowników muzeum. Podsumowaniem prelekcji był pokaz broni, którą posługiwali się żołnierze.