• TURNIEJ BRD

• 22 kwietnia w naszej szkole rozegrane zostały eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

W eliminacjach wzięły udział reprezentacje szkół podstawowych z terenu powiatu pajęczańskiego.

Nasza drużyna w składzie: Kinga Szymala, Igor Rychel i Mateusz Kaczmarek (rez. Antonina Mordalska, Jakub Łakomy) zajęła I miejsce.

Pierwsze miejsce indywidualnie w turnieju zdobył Igor Rychel.

Uczniowie będą reprezentowali nasz powiat w eliminacjach wojewódzkich Turnieju BRD.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!

• DZIEŃ ZIEMI

• W dniu dzisiejszym 22 kwietnia 2022 r. w szkole obchodziliśmy uroczyście Międzynarodowy Dzień Ziemi. Nasza planeta cały czas daje nam sygnały, że działalność człowieka może doprowadzić do jej zniszczenia. W związku z tym przekazywanie wiedzy o ekologicznej oraz wyrabianie u dzieci i młodzieży nawyków proekologicznych jest bardzo ważne. Dekoracje do uroczystości dzieci przygotowywały dużo wcześniej. Ogłoszony został Szkolny Konkurs Ekologiczny. Zadaniem uczniów było stworzenie pracy plastycznej o tematyce proekologicznej, związanej zarówno z ekologią, jak i ochroną środowiska oraz działaniami człowieka, które sprzyjają naszej planecie. Prace, które otrzymaliśmy były bardzo pomysłowe i ciekawe, bardzo starannie wykonane. Komisja konkursowa miała duży problem z wyłonieniem zwycięzców. Przyznano więc dwa pierwsze miejsca, Bartkowi Dyrkowi i Roksanie Markiewicz, drugie miejsce przypadło w udziale Ani Nąckiewicz, a na trzecim znalazły się trzy plakaty: Ani Filiuk, Szymona Bednarka i Hani Gorczyckiej. Wszystkie prace ozdobiły szkolny korytarz i dały wiele powodów do przemyśleń dzieciom i młodzieży. Dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców zwycięzcy otrzymali z rąk pani wicedyrektor podczas apelu. Jesteśmy też niezmiernie wdzięczni wychowawcom klas I-III, którzy wraz ze swoimi uczniami przygotowali piękne prace na temat różnych środowisk życia, ukazując piękno natury oraz jej rolę w naszym życiu. Prace dzieci były starannie zaplanowane i wykonane zgodnie z instrukcją, a przedstawiciele poszczególnych klas odebrali z rąk pani wicedyrektor pamiątkowe dyplomy. Dla nich został przygotowany krótki program, w którym mogli usłyszeć kilka ciekawostek o naszej planecie i Dniu Ziemi, ale również uzyskali informacje na temat tego, co robić, aby pozostała niezmieniona dla przyszłych pokoleń. Na koniec na starannie przygotowanym wybiegu pojawili się uczniowie klasy VI, którzy zaprezentowali wcześniej przygotowane z rodzicami stroje ekologiczne. Pokaz mody ekologicznej odbywał się przy dźwiękach muzyki, a dzieci prezentowały stroje jak profesjonalni modele. Ukoronowaniem tegorocznych obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole było przedstawienie pod tytułem „Satyryczno – futurystyczny program pseudoekologiczny”, które przedstawiało świat przyszłości. W krzywym zwierciadle satyry ukazano do czego może przyczynić się bezmyślna działalność człowieka w środowisku, jakie mogą być konsekwencje naszych ingerencji w naturę. Aktorzy – uczniowie klas starszych zaprezentowali w dowcipny sposób program telewizyjny. Występowali na tle pięknej dekoracji, a zmieniające się slajdy prezentacji multimedialnej podkreślały jeszcze wypowiadane przez dzieci słowa. Bardzo dziękujemy młodym aktorom. Bardzo dziękujemy kolegom Arturowi Buczkowskiemu i Grzesiowi Warzycha oraz paniom z obsługi za pomoc i życzliwość.

Organizatorzy: Andżelika Miksza, Dorota Smugowska, Marta Adameczek Ewa Drab

• Sukces w Powiatowym Turnieju "EDUsukces inFORMATyki"

• Uczniowie naszej szkoły Osiewacz Malwina, Kubarycz Brunon, Fidyga Kacep oraz Bylica Jakub uczestniczli w Powiatowym Turnieju "EDUsukces inFORMATyki". Po zaciętej rywalizacji uczeń Jakub Bylica uplasował się na bardzo wysokim II miescu. Gratulacje.