• WYSTAWA „W pustyni i w puszczy”

• Na podsumowanie lektury „W pustyni i w puszczy” uczniowie kl. Va i Vc przygotowali projekt. Przez miesiąc pracowali w wyznaczonych grupach lub indywidualnie , zbierali oraz tworzyli materiały potrzebne do prezentacji.W swych projektach wszyscy uczestnicy wykazali się niezwykłą pomysłowościąoraz kreatywnością. Oprócz plakatów, folderów, książeczek stworzyli zadaniai ćwiczenia ze znajomości flory i fauny Afryki dla swoich kolegów. Dzięki temu projektowi uczniowie rozwijali swoje pasje czytelnicze, poznali nowe wiadomości o egzotyce, przyrodzie, kulturze i obyczajach Afryki w XIX.Koordynacją projektu zajęła się p.Aleksandra Lorentowicz.Przepiękną wystawę prac przygotowały: p.Anna Fieceki p.Kararzyna Janeczek.

• KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

• W dniu 10.05.2024 uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie pięknego czytania pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Działoszyn. Odbył się on w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Raciszynie. Jego organizatorami była szkoła w Raciszynie oraz Biblioteka Miasta i Gminy Działoszyn. Uczniowie wybierali po jednym tekście Melchiora Wańkowicza z książki "Ziele na kraterze" i wiersz Czesława Miłosza. Pierwsze miejsce zdobyła uczennica naszej szkoły Martyna Mrowiec z klasy 6c, natomiast trzecie Nikodem Piotrowski z klasy 7c. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• 3 MAJA

•             30 kwietnia nasza szkoła uczestniczyła w uroczystym apelu z okazji Konstytucji 3 maja. Przypomnieliśmy społeczności szkolnej historię tego wydarzenia, a wiersze i piosenki sławiły imię naszego kraju. Piękny taniec z flagami poruszył serca widzów dając odczuć gorący patriotyzm i narodową dumę.

Uczniów przygotowali: Katarzyna Oryś i Grzegorz Warzycha, oprawę muzyczną zapewniła Kraina Weber, natomiast dekorację wykonały: Magdalena Wojtal i Katarzyna Gibek.

Podczas apelu zostały również wręczone nagrody dla uczniów biorących udział w konkursach szkolnych, które odbyły się w ostatnich tygodniach.

Zapraszamy na fotorelacji

• Gminny Turniej Piłki Nożnej klas IV - VI

• W dniu 30 kwietnia 2024 r. odbył się w Szczytach Gminny Turniej Piłki Nożnej klas IV - VI.

Drużyny dziewcząt i chłopców zajęły I miejsce.

Gratulujemy!!!

Skład dziewcząt:1. Jenś Iga2. Kmiecińska Nadia3. Korkus Klaudia4. Kucharska Zofia5. Malatyńska Julia6. Najgebaur Lena7. Smolarek Lena

Skład chłopców:1. Włodarczyk Wojciech2. Nowicki Jakub3. Lewandowski Ksawery4. Kaim Brajan5. Wojtal Jakub6. Ivasiutyn Makarii7. Zuzewicz Igor

• Powiatowy Turniej Piłki Nożnej

• W dniu 26.04.2024 r. odbył się Powiatowy Turniej Piłki Nożnej w Pajęcznie. Drużyna chłopców i dziewcząt zajęła II miejsce.

GRATULUJEMY!!!

Dziewczynki1. Amelia Bęben2. Maja Grajoszek3. Zofia Klimczak4. Lena Szczerkowska5. Julia Ficek6. Zuzanna Kutarba7. Ewelina Datsiuk8. Kinga Derek9. Sandra Derek10. Agnieszka Drab11. Natalia Krysiak12. Anna Nowak

Chłopcy:1. Borowiecki Kacper - 7a2. Janowski Filip - 7a3. Pilarz Igor - 7a4. Tkaczyński Tadeusz - 7b5. Denysenko Misza - 7c6. Łakomy Jakub - 7c7. Kotynia Dominik - 7d8. Konieczny Filip - 7d9. Chodak Aleksander - 7d10. Kaim Dorian - 8a11. Wąsik Franek - 8a