• ZBIÓRKA KRWI

•         Zachęcamy i jednocześnie bardzo prosimy o włącznie się w zbiórkę krwi dla ucznia naszej szkoły. Zapraszamy wszystkie instytucje, firmy i osoby prywatne. „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. ”

• "Kalendarz adwentowy"

• Zabawa z "Kalendarzem adwentowym" została zakończona. Uczniowie sprostali wymaganiom ,pięknie wywiązali się powierzonych im zadań. A oto efekty ich pracy. Zapraszamy do fotorelacji.

• Konkurs na "Zimowy lampion"

• Jest nam niezmiernie miło poinformować, że konkurs na "Zimowy lampion" został rozstrzygnięty. Wszystkie prace były bardzo pomysłowe, oryginalne i estetyczne. Otrzymaliśmy 53 lampiony, z których po naradach wyłoniliśmy 22 laureatów.
            Oto lista zwycięzców:

Pierwsze miejsce:K. Mordal kl. 4 cF. Ptak kl. 4 bM. Górnik kl. 3 bP. Kotynia kl. 5 bH. Witek kl. 1 cZ. Kowalczyk kl. 2 bA. Malatyńska kl. 2 a
            Drugie miejsce:M. Mieszczakowski kl. 5 aK. Janik kl.5 aN. Kazior kl. 4 bM. Kazior kl.1cE. Janik kl. 1 bZ. Kowalska kl. 3 a
            Trzecie miejsce:K. Łakomy kl. 7 cN. Wojtal kl. 5 cB. Trojak kl. 3 aJ. Lorentowicz kl. 1 cG. Mordalska kl. 2 bE. Grabolus kl. 2 bZ. Klimczak kl. 3 bN. Piotrowski kl. 7 cK. Piotrowska - Wers kl.5 b

Dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!
            Zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.
            Nagrody zostaną wręczone w środę tj.20.12 na 3 godzinie lekcyjnej w świetlicy szkolnej.
            Zapraszamy wszystkich po odbiór dyplomów i niespodzianek.

• MAGICZY WIEDEŃ

• W dniu 08.12.2023r. uczniowie klas siódmych i ósmych uczestniczyli w wycieczce do Wiednia, którą zorganizowała pani Anna Wolska – nauczyciel języka niemieckiego w naszej szkole. Uczniowie pod opieką p. Wolskiej, a także Marzeny Drab, Justyny Nowakowskiej, Magdaleny Wojtal oraz Doroty Smugowskiej mieli okazję zobaczyć najważniejsze zabytki Wiednia, jak Belweder, Hofburg, pomnik Mozarta i wiele innych pięknych zabytków tego miasta. Najważniejszym punktem programu była wizyta na Jarmarku Bożonarodzeniowym, który o tej porze jest przepiękny. Podczas wizyty w stolicy Austrii uczniowie mogli również sprawdzić i wykorzystać swoją znajomość języka niemieckiego podczas zamawiania posiłku czy też robienia zakupów na jarmarku.

Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni i bogatsi o nowe przeżycia i piękne wspomnienia.

• ,,Opowieść wigilijna-współczesna wersja"

• Było pięknie, magicznie... a co najważniejsze dla uczniów z humorem.Dziękujemy ❤️Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy DziałoszynPubliczne Przedszkole w Szczytach, ZSP w Raciszynie ze Szkołą Filialną w Kolonii Lisowice, Chata małolata

• GÓRA GROSZA

• Co roku, na przełomie listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet – Góra Grosza. Zebrane pieniądze przekażemy na pomoc psychologiczną i rzeczową dla dzieci, które jej potrzebują i tych, które nie wychowują się w swojej rodzinie.Jak co roku nasza szkoła włącza się w akcję.Serdecznie zachęcamy uczniów do udziału w tym przedsięwzięciu.