• Projekt Szymborska

• Nasza szkoła włączyła się w obchody 100. rocznicy urodzin poetki poprzez udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym Mistrzyni Szymborska.

Nad realizacją projektu pracowało 24 uczniów z klasy 5a, 5c, 6d, 7a w ośmiu zespołach i indywidualnie trzy uczennice z klasy 8b. Na pierwszym etapie pracy uczniowie zapoznali się z bibliografią, a następnie wybrali odpowiednią literaturę. Kolejnym etapem pracy było czytanie oraz opracowanie notatek na temat życia i twórczości poetki. Na podstawie zgromadzonych materiałów uczniowie przygotowali wystawkę szkolną. Plakaty zawierały: życiorys, twórczość literacką, odznaczenia, nagrody, tytuły tomów poetyckich, zbiorów poezji i ciekawostki z życia Szymborskiej. Trzy uczennice naszkicowały portret poetki.

Na lekcjach języka polskiego w klasie 6a uczniowie recytowali wybrane utwory Wisławy Szymborskiej oraz rozwiązywali test na podstawie wiersza ,,Nic dwa razy”. W klasie 6d uczniowie zaprezentowali życie i twórczość poetki. Jedną godzinę przeznaczono na czytanie wybranych wierszy. Projekt był realizowany od 1 kwietnia do 9 czerwca 2023 r. Uczniów w pracy wspierała Pani Wicedyrektor Aneta Morawska i nauczyciele: Krzysztofa Karłowska – Jarząb, Aneta Gajęcka, Paulina Stępień. Realizacja zaplanowanych działań pozwoliła zaangażować uczniów, pobudziła zainteresowanie poezją i dziedzictwem kulturowym naszego kraju.

• STYPENDIUM

• Przypomminamy o możliwości skorzystania ze stypendium Burmistrza Miasta i Gminy Działoszyn za uzyskanie przez dziecko wysokich wyników w nauce. W linku znajdują się regulamin oraz wniosek, który należy złożyć w Urzędzie MiG do 31 lipca 2023 roku

LXI-415-22_(1)_Wniosek_o_stypendium.pdf

• „English is an Easy Ride”

• 2 czerwca w naszej szkole odbył się Konkurs Języka Angielskiego „English is an Easy Ride” dla uczniów klas V. O najwyższe miejsca rywalizowało 14 piątoklasistów. Wszyscy wykazali się bardzo dobrą znajomością słownictwa i bez problemu rozwiązali zadania gramatyczne. Dziś miało miejsce podsumowanie Konkursu oraz nagrodzenie zwycięzców. Pani Dyrektor Anna Szczerkowska, wspólnie z organizatorką Konkursu Panią Justyną Nowakowską, wręczyły dyplomy i fantastyczne nagrody, które ufundowała Rada Rodziców.Wyniki przedstawiają się następująco:I miejsce Iga Jenś z klasy VAII miejsce Wiktor Nonckiewicz z klasy VB oraz Eryk Russ z klasy VCIII miejsce Julia Malatyńska z klasy VBWszystkim uczestnikom składamy serdeczne gratulacje!

• ADAM BIBEL MISTRZEM JĘZYKA ANGIELSKIEGO

• 7 czerwca 2023r. w naszej szkole odbył się VIII Gminny Konkurs MISTRZ JĘZYKA ANGIELSKIEGO KLASY III, w którym wzięło udział 13 uczniów. Najlepszy okazał się uczeń z Działoszyna. Konkurs został objęty patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Działoszyn. Celem konkursu było wzmocnienie motywacji do nauki języków obcych już począwszy od młodszej grupy wiekowej. Uczniowie klas III szkół podstawowych zmierzyli się z kolegami i zaprezentowali swoją wiedzę i umiejętności z zakresu języka angielskiego. Konkurs zakładał sprawdzenie podstawowych umiejętności, które powinien posiadać uczeń kończący klasę III. Dzieci pisały test, w którym musiały wykazać się szeroką wiedzą z zakresu gramatyki i znajomością słownictwa.Mistrzem języka angielskiego klas III został Adam Bibel ze Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Działoszynie. Wicemistrzem okazał się Tobiasz Janeczek również ze Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Działoszynie. III miejsce zajęła Malwina Marczak ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Raciszynie. Konkurs przebiegał w miłej i przyjaznej uczniom atmosferze. Organizatorka - pani Anita Mrowiec zaprosiła do udziału w kolejnej edycji, która już za rok. Na zakończenie panie dyrektorki szkoły - pani Anna Szczerkowska i pani Aneta Morawska pogratulowały uczniom ich wiedzy i umiejętności oraz podziękowały wszystkim za udział w konkursie. Życzyły także udanych i bezpiecznych wakacji.