• GMINNY TURNIEJ PIŁKI KOSZYKOWEJ

•             W dniu 22 lutego 2024 r. odbył się Gminny Turniej  Piłki Koszykowej w Raciszynie w kategorii dziewcząt i chłopców.  Drużyna chłopców i dziewcząt zajęła I miejsce.

Gratulujemy!!!

Będą reprezentować szkołę w rozgrywkach powiatowych.Drużyna chłopców to: Tkaczyński Tadeusz - 7b, Kaczmarek Mateusz - 7c, Łakomy Jakub - 7c, Denysenko Mykhailo - 7c, Konieczny Filip - 7d, Kotynia Dominik - 7d, Bęben Krystian - 8a, Warzyszyński Alan - 8a, Wąsik Franciszek - 8a, Kowalski Piotr - 8a.

Drużyna dziewcząt to: Bęben Amelia - 7a, Fedorów Martyna - 7a, Grajoszek Maja - 7a, Mordalska Nina - 7a, Andrzejczak Hanna - 7b, Zjawiona Faustyna - 7b, Klimczak Zofia - 7b, Paczyńska Lena - 7b, Ficek Julia - 7c, Szymala Kinga - 7d.

• DNI PROFILAKTYKI

SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELEM POLICJI

W dniu 21 lutego 2024r. w naszej szkole odbyły się spotkania z Panem policjantem sierżantem sztabowym Robertem Chęcińskim z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii.

Celem prelekcji było uświadomienie uczniom, że nieodpowiedzialne zachowanie  w sieci zostawia ślad. Każdy, kto w nieodpowiedni sposób korzysta z Internetu, obraża innych, wyśmiewa się z nich, musi mieć świadomość, że nie pozostanie bezkarny.

Pan policjant poświęcił też czas na omówienie problemu cyberprzemocy i hejtu w Internecie. Wyjaśnił również uczniom, na czym polega demoralizacja i jakie niesie ze sobą zagrożenia.

Uczniowie w skupieniu słuchali wykładu. Zadawali także pytania, na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi.

Panu Robertowi Chęcińskiemu dziękujemy za poświęcony czas i przekonujące argumenty skierowane do naszych wychowanków.

SPOTKANIE Z TERAPEUTAMI UZALEŻNIEŃ

Uczniowie klas 7 - 8 mieli możliwość uczestniczenia w ciekawym spotkaniu z Panem Konradem Grzybem i Panią Sarą Miejską - pracownikami Ośrodka Terapii Uzależnień w Parzymiechach.

Zaproszeni goście przekazali młodzieży cenne informacje na temat tego, jak łatwo uzależnić się od alkoholu i środków odurzających. Uświadomili również naszym wychowankom negatywne skutki używek.

Terapeuci podkreślili także, że uzależnienie od alkoholu czy narkotyków to szczególnie podstępna choroba, z której trudno się wyleczyć.

Uczniowie byli bardzo zaangażowani w dyskusję, zadawali dużo pytań, na które otrzymali satysfakcjonujące odpowiedzi.

Mamy nadzieję, że wartościowy przekaz, którym podzielili się z nami pracownicy Ośrodka Terapii Uzależnień trafi do uczniów i zaowocuje podejmowaniem przez nich mądrych i odpowiedzialnych decyzji.

WEBINARY DLA UCZNIÓWWEBINARY DLA UCZNIÓW

W dniu 21.02.2024 r., w naszej szkole odbyły się webinary Klikam z głową dla uczniów klas 4 - 6 i 7 - 8, prowadzone przez  ekspertów Urzędu Komunikacji Elektronicznej, na co dzień tworzących i realizujących kampanie kierowane m.in. do dzieci i młodzieży oraz dorosłych, ukierunkowane na zagadnienia związane z szeroko pojętym cyberbezpieczeństwem. Temat spotkań: Ochrona danych i wizerunku w sieci. Udział w webinarach został potwierdzony certyfikatem uczestnictwa dla nauczyciela i klasy.

• DZIEŃ KRATKI

• Pogoda w kratkę, to i dzieci w kratkę 😃Dziś kolejny dzień z cyklu tematycznych piątków"Dzień kratki"