• Konkursu Języka Angielskiego

• 28 lutego 2023r. odbyła się w naszej szkole kolejna edycja Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów klas VIII z powiatu pajęczańskiego.

Organizacja potyczek językowych została oparta na zasadach współpracy naszej placówki z ZSP w Raciszynie ze Szkołą Filialną w Kolonii Lisowice.

Anglistki: p. Justyna Nowakowska i p. Aneta Szewczyk przygotowały dla ósmoklasistów test gramatyczno-leksykalny oraz zadania sprawdzające wiadomości z zakresu kultury krajów anglojęzycznych.

O cenne nagrody, które ufundowali Burmistrz Miasta i Gminy Działoszyn p. Rafał Drab oraz Starosta Pajęczański p. Zbigniew Gajęcki, walczyło 18 przedstawicieli ze szkół w powiecie pajęczańskim.

Nad prawidłowym przebiegiem Konkursu czuwało Jury w składzie: p. Aneta Brzezińska-Leszczyk oraz p. Kamila Bejm.

Pani Dyrektor Anna Szczerkowska oraz Pani Dyrektor Michalina Strykowska wręczyły nagrody szczęśliwym zwycięzcom.

Nagrodę za zajęcie I miejsca – telefon komórkowy otrzymał Michał Kuchciak ze Szkoły Podstawowej w Białej.

Nagrodę za zajęcie II miejsca – głośnik JBL otrzymała Oliwia Łączna ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Działoszynie.

Nagrodę za zajęcie III miejsca – słuchawki JBL otrzymała Zofia Chwal ze Szkoły Podstawowej w Makowiskach.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz uczestnikom. Wszyscy udowodniliście, że język angielski nie jest dla Was obcy! Życzymy kolejnych sukcesów!

• DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

• W dniu 17 lutego w naszej szkole odbyło się przedstawienie pt. „Różyczka w szponach sieci". Spektakl związany z Dniem Bezpiecznego Internetu nawiązywał do baśni ,,Śpiąca królewna". Inscenizacja utworu w wykonaniu uczniów klas: 5b, 6c i 8b stanowiła ważne przesłanie dotyczące odpowiedzialnego korzystania z Internetu. Młodzi aktorzy zaprezentowali się w strojach charakterystycznych dla epoki średniowiecza i w sposób ciekawy odegrali swoje role.Przedstawienie zwieńczyła piosenka zachęcająca do rozważnego zachowywania się w sieci.Publiczność nagrodziła występujących gromkimi brawami. Pani Dyrektor, Anna Szczerkowska, podziękowała uczniom za wartościowy i interesujący występ.

• GMINNY KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

• W dniu 16 lutego 2023r. odbył się Gminny Konkurs z języka angielskiego ,,Easy English,, pod patronatem Burmistrza MiG Działoszyn. Uczeń naszej szkoły Eryk Russ zdobył II miejsce. Uczniowie, którzy brali udział, to: Martyna Mrowiec, Milena Muszkiet i Wiktor Nonckiewicz. Dzieci zostały przygotowane przez panie - Anitę Mrowiec, Annę Wolską i Justynę Nowakowską. Gratulujemy!!!

• DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

• W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu klasa 8b uczestniczyła dzisiaj w lekcji online na temat "Co czyha na naszą prywatność w grach i internecie?".Uczniowie dowiedzieli się, na co zwrócić uwagę, aby nie utracić kontroli nad swoimi danymi i tożsamością. Poznali również zasady bezpieczeństwa podczas korzystania z gier, aplikacji i usług sieciowych.

• POWIATOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

• 14 lutego 2023 r. odbył się Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Młodzieży Szkolnej. Drużyna chłopców reprezentująca naszą szkołę  zdobyła II miejsce. Drużyna dziewcząt reprezentująca naszą szkołę zdobyła VI miejsce.GRATULUJEMY!!!Skład:Prześlak Maja, Cieśla Maja, Czyż Nikola, Drosińska Aleksandra, Gorczycka Maria, Łączna Oliwia, Mordal Weronika, Tkaczyńska Karolina, Randak Maria, Wróblewska Lena.Skład:Rogalewicz Franek - 8a, Ludwiczak Daniel - 8a, Kabała Antoś - 8a, Chmiel Kacper - 8b, Kurek Witek - 8b,  Gosławski Witek - 8b, Hałaczkiewicz Jakub - 8b, Łudczak Jakub - 8b, Krawczyk Fili - 8b Mikołajczyk Kamil - 8c, Nowak Radek - 8c, Konieczny Jonasz - 8c, Gołda Filip - 8d, Mordalski Krzyś - 8d, Zakrzewski Jan - 8d

• WALENTYNKI

• ZAWODY SPORTOWE

• 1 lutego 2023 r. odbył się Powiatowy Turniej Piłki Koszykowej Igrzysk Dzieci. Drużyna chłopców reprezentująca naszą szkołę  zdobyła I miejsce. Drużyna dziewcząt reprezentująca naszą szkołę zdobyła II miejsce.Skład:Natasza Janowska, Iga Jenś, Karolina Karpienko, Maja Grajoszek , Amelia Bęben, Martyna Fedorów, Nadia Leszczyk, Hanna Andrzejczak , Zofia Klimczak, Lena Paczyńska, Faustyna Zjawiona, Lena Łączn, Julia Ficek, Ewelina Datsiuk, Antonina Mordalska, Kinga SzymalaSkład:Nowicki Jakub - 5a, Sielski Tymon - 5a, Zuzewicz Igor - 5b, Panek Igor - 6b, Tkaczyński Tadeusz - 6b, Kaczmarek Mateusz - 6c, Denysenko Mykhailo - 6c Łakomy Jakub - 6c, Kotynia Dominik - 6d, Konieczny Szymon - 6d, Konieczny Filip - 6d, Wąsik Franciszek - 7a  GRATULUJEMY!!!

2 lutego 2023 r. odbył się Gminny Turniej Piłki Siatkowej Młodzieży Szkolnej. Drużyny chłopców i dziewcząt reprezentujące naszą szkołę  zdobyły I miejsce.Skład: . Rogalewicz Franciszek - 8a, Ludwiczak Daniel - 8a, Mateja Igor - 8a, Fidyga Kacper - 8b, Krawczyk Filip - 8b, Łudczak Jakub - 8b, Gosławski Witold - 8b, Hałaczkiewicz Jakub - 8b, Kurek Witold - 8b, Chmiel Kacper - 8b, Mordalski Kamil - 8c, Mikołajczyk Kamil - 8c, Mordalski Krzysztof - 8d, Zakrzewski Jan - 8d, Gołda Filip - 8d.GRATULUJEMY!!!