• Rozstrzygnięcie V Gminnego Konkursu Plastycznego pt."Chodź, pomaluj mój świat na niebiesko"

• Uczniowie naszej szkoły, jak co roku wzięli udział w gminnym konkursie plastycznym pt."Chodź, pomaluj mój świat na... niebiesko". Organizatorem konkursu był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Działoszynie oraz Stowarzysze na rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie "Uśmiechem Malowane" . Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 17.05.2022r. w MGDK w Działoszynie, które uświetnił występ muzyków z Filharmonii Częstochowskiej. Uczennice klasy VII a-Oliwia Ł, Aleksandra D oraz uczeń klasy VII b-Kacper F otrzymali  dyplomy za zajęcie I miejsca, nagrody oraz słodki poczęstunek.

• SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

• Dnia 17 maja 2022 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski ,,Polska-moja Ojczyzna". Wzięło w nim udział 32 uczniów z klas IV-VIII. Uczestnicy zaprezentowali swój kunszt recytatorski, a także umiejętności, nad którymi pilnie pracowali w ostatnim czasie.Zmagania z trudną sztuką recytacji oceniało jury w składzie: Pani Anna Kubarycz poetka, Pani Justyna Panek pracownik biblioteki oraz Pani Aleksandra Lorentowicz nauczyciel polonista.

Wyłonieni zostali następujący zwycięzcy:-

w kategorii klas IV-VI:

I miejsce Julia M -kl.IV b II miejsce Jakub W -kl.IV a III miejsce Nikodem P -kl.Vc

wyróżnienie Antonina M -kl.Vd-

w kategorii klas VII-VIII:

I miejsce Maksymilian Gi -kl.8c II miejsce Kacper F -kl.7b III miejsce Jakub B -kl.8c

wyróżnienie: Julia M -kl.8c

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!!!

• TURNIEJ BRD

• 13 maja  rozegrane zostały eliminacje Wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

W eliminacjach wzięły udział reprezentacje 21 szkół podstawowych z terenu województwa łódzkiego.

Nasza drużyna w składzie: Kinga Szymala, Igor Rychel i Mateusz Kaczmarek zajęła VIII miejsce.

Serdecznie gratulujemy!

• DNI MATEMATYKI

•    W naszej szkole  obchodziliśmy Dni Matematyki. Z tej okazji została przygotowana tematyczna dekoracja pt. ,,Matematyka jest piękna”, gdzie zaprezentowane zostały prace wykonane przez uczniów. Klasy czwarte przygotowały ,,Ułamkowy zawrót głowy”, klasy ósme wykonały modele brył przestrzennych: graniastosłupów i ostrosłupów. Klasa 7d przygotowała prezentację chińskiej układanki Tangaram, która składa się z pięciu trójkątów, kwadratu i równoległoboku . Uczniowie pokazywali   młodszym kolegom, jak układać ciekawe figury, zwierzątka, postacie  mając do dyspozycji tylko 7 wielokątów. Była to bardzo ciekawa zabawa połączona z nauką. Młodsze dzieci chętnie się w nią włączyły. Dla nich również zostały przygotowane i rozdane specjalne zakładki z układanką.

Dla klas siódmych zorganizowany został  turniej matematyczny pt,,Matematyka to jakiś kosmos”. Czteroosobowe drużyny zmagały się z różnorodnymi zadaniami. Wszystkie grupy dzielnie walczyły rozwiązując niejednokrotnie  bardzo trudne zadania. Ostatecznie zwyciężyła klasa 7a w składzie: Franciszek R, Antoni K, Oliwia Ł i Maria K.

Klasy 5-8 wzięły także udział  w ,,Potyczkach matematycznych”, Najlepszym matematykom zostały rozdane  dyplomy i nagrody. Oto laureaci:

klasy piąte:

I m : Mateusz D, Filip K

klasy siódme:

Im; Jakub H

II m: Oliwia Ł

III m: Daria M, Franciszek B

klasy ósme:

I m: Amelia K

II m: Mieszko S, Julia M

III m: Małgorzata W

wyróżnienia: Wiktoria B, Jakub M, Laura K, Mateusz W.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Koordynatorzy ,,Dni Matematyki”:

M. Wojtal

I, Wojtuń

D, Smugowska

J. Patocka

• KONKURS HISTORYCZNY

• Serdecznie gratulujemy uczennicy naszej szkoły Wiktorii Franckiej uzyskania I miejsca oraz tytułu Laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii dla uczniów szkół podstawowych województwa łódzkiego w roku szkolnym 2021/2022.
            Twoje dokonania są świadectwem ciężkiej i wytrwałej pracy, ale także dojrzałości. Rozwijanie własnych umiejętności oraz inwestowanie w wiedzę jest wszak przepustką do realizacji marzeń. Odniesione sukcesy są powodem do satysfakcji, inspiracją dla rówieśników i powodem do dumy całej społeczności Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Działoszynie. Niech staną się również zachętą do podejmowania następnych wyzwań i osiągania kolejnych sukcesów.
            Pragniemy również złożyć serdeczne gratulacje Twoim Rodzicom i Nauczycielom. Jesteśmy przekonani, że Twoje osiągnięcia są dla Nich źródłem największej radości.
            Życzymy powodzenia w sięganiu po najwyższe laury na dalszym etapie Twojej edukacji i życia.

• DZIEŃ EUROPY

• W dniu 9 maja 2022r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Europy. Dzięki zaangażowaniu zarówno wychowawców jak i uczniów w przygotowanie wystawek poszczególnych państw wszyscy mogliśmy się odbyć spacer po szkole, podczas którego można było obejrzeć charakterystyczne symbole poszczególnych państw, poznać ich tradycje, obyczaje, spróbować potraw, a nawet posłuchać muzyki, z których słynie dany kraj. Całości oprawy dopełniły fantastyczne stroje uczniów, a nawet nauczycieli, którzy swoją postawa pokazali uczniom, że można połączyć dobrą zabawę z nauką poprzez pogłębienie swoich wiadomości na temat poszczególnych krajów Unii Europejskiej. Organizatorzy Dnia Europy w szkole – p. A.Wolska, M.Drab, B.Mordal oraz P. Stępień wykonały również gazetkę tematyczną na temat poszczególnych państw. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z obchodów tego dnia w naszej szkole!