• „Super kibice”

• 11 stycznia 2024 roku uczniowie klas szóstych wzięli udział w konkursie „Super kibice” organizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi. Świetna zabawa, zaangażowanie i ogrom emocji towarzyszyło wszystkim kibicom. Uczniowie mogli obejrzeć pokazy służb ratownictwa medycznego🚑, strażaków🚒, policji 🚓 . Uczestniczyli w profilaktycznej akcji „bezpieczne ferie”.
            Możemy być dumni z tych uczniów naszej szkoły którzy pokazali jak można kibicować 📣 fair-play i dać wsparcie każdej drużynie.

• ZBIÓRKA KRWI DLA MIŁOSZKA

• 9 stycznia 2024 r. w hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Działoszynie odbyła się zbiórka krwi 🩸dedykowana Miłoszkowi Siajkowskiemu uczniowi klasy 2a. Organizatorem szlachetnej akcji była: Dyrekcja Szkoły, Rodzice, Szkolne Koło Wolontariatu i cała społeczność naszej Szkoły. Ponadto przedsięwzięcie zostało wsparte przez Klub HDK PCK przy Cementowni Warta, Urząd Miasta i Gminy Działoszyn, Klub sportowy Warta Działoszyn oraz OSP Działoszyn.Celem inicjatywy była pomoc naszemu dzielnemu uczniowi😍.Osoby, które zgłosiły się do udziału w akcji okazały ogromne serce i udowodniły, że oddawanie krwi jest bezinteresownym działaniem na rzecz ratowania zdrowia chorego dziecka. Zainteresowanych było ponad 100 🤩krwiodawców. 75 szczęśliwcom udało się oddać krew 🩸♥️💪.
            Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim krwiodawcom za przekazany, bezcenny dar. W obliczu ludzkiego zagrożenia każda kropla krwi 🩸ma wielkie znaczenie, a także jest symbolem głębokiej wrażliwości na ludzkie cierpienie.