• VII Gminny Konkurs "MISTRZ JĘZYKA ANGIELSKIEGO KLASY III"

• ADAM GAWORSKI MISTRZEM JĘZYKA ANGIELSKIEGO

8 czerwca 2022r. w naszej szkole odbył się VII Gminny Konkurs "mistrz języka angielskiego klasy iii",
            w którym wzięło udział 13 uczniów. Najlepszy okazał się uczeń z Działoszyna.

Konkurs został objęty patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Działoszyn. Celem konkursu było  wzmocnienie motywacji do nauki języków obcych już począwszy od młodszej grupy wiekowej. Uczniowie klas III  szkół podstawowych zmierzyli  się z kolegami i zaprezentowali swoją wiedzę  i umiejętności  z zakresu języka angielskiego.

Konkurs zakładał sprawdzenie podstawowych umiejętności, które powinien posiadać uczeń kończący klasę III. Dzieci pisały test, w którym musiały wykazać się szeroką wiedzą z  zakresu gramatyki i znajomością słownictwa.                                                                                                                                                    Mistrzem języka angielskiego klas III został ADAM GAWORSKI ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Działoszynie. Wicemistrzem okazał się FILIP DURA ze Szkoły Podstawowej w Szczytach. III miejsce zajął STANISŁAW KAMYK również ze Szkoły Podstawowej  w Szczytach. IV miejsce zdobył ALEKSANDER RABINIAK ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Działoszynie.

Konkurs przebiegał w miłej i przyjaznej uczniom atmosferze. Organizatorka – nauczycielka działoszyńskiej „Dwójki” pani  Anita Mrowiec zaprosiła do udziału w kolejnej edycji, która już za rok. Na  zakończenie panie dyrektorki szkoły- pani Anna Szczerkowska i pani Aneta Morawska pogratulowały uczniom ich wiedzy i umiejętności oraz podziękowały wszystkim za udział w konkursie. Życzyły także udanych i  bezpiecznych wakacji.

.

• Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej

• W dniach 02-03 czerwca klasy 7b i 7a wzięły udział w dwudniowej wycieczce do Kotliny Kłodzkiej. Wyjazd miał na celu poznanie walorów krajoznawczo –turystycznych, zintegrowanie zespołów klasowych, propagowanie zdrowego trybu życia, aktywnych form wypoczynku oraz  utrwalenie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.

Wycieczka była bardzo udana, uczniowie zobaczyli ciekawe miejsca i doskonale się bawili. Ten wyjazd na długo pozostanie w pamięci uczniów oraz opiekunów.

• Rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastycznego pt. "Przyroda w twórczości księdza Jana Twardowskiego"

• Uczniowie naszej szkoły, wzięli udział w gminnym konkursie plastycznym pt."Przyroda w twórczości ksiedza Jana Twardowskiego". Organizatorem konkursu był Zespół Szkół w Trębaczewie oraz Biblioteka Publiczna z/s w Działoszynie". Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 14.06.2022r. w Pałacu Męcińskich w Działoszynie. Uczniowie reprezentowałi naszą szkołę  wykonując ilustracje do wybranych wierszy poezji księdza Jana Twardowskiego. W kategorii wiekowej 4-8 uczniowie odnieśli bardzo duży sukces:

I miejsce-Antoni Kabała kl.VII a

II miejsce – Marta Janeczek kl.VII a

III miejsce – Maja Cieśla kl.VII a

Pozostali uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie to:

Dobrawa Tasarz-kl. VII b

Kacper Fidyga – kl.VII b

Konrad Miksza-kl.VII a

Wszyscy otrzymali nagrody, upominki oraz dyplomy.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Aleksandra Witkowska-opiekun plastyczny.

•           W dniu 1 czerwca 2022 r. gościliśmy w naszej szkole aktorów Teatru KURTYNA z Krakowa. Uczniowie obejrzeli trzy spektakle, których tematyka była dostosowana do ich wieku. Przedstawienia pt.: „Mapa skarbów”, „Nowy trend”, „Cisza” poruszały aktualne problemy dzieci i młodzieży. Aktorzy podkreślali, że duże znaczenie ma poczucie odpowiedzialności za zdrowie swoje i innych, a także wybory, których codziennie dokonujemy. Nie bez znaczenia jest również przewidywanie konsekwencji podejmowanych działań. Zwrócili też uwagę na zachowanie bezpieczeństwa podczas kontaktów w Internecie.

Na zakończenie spotkania aktorzy zaapelowali, abyśmy pamiętali                    o kolegach i  koleżankach, dbali o dobre relacje z rówieśnikami oraz  okazywali empatię  i zrozumienie dla problemów drugiego człowieka.

Dziękujemy Burmistrzowi Miasta i Gminy Działoszyn, Panu Rafałowi Drabowi, za sfinansowanie wszystkich spektakli profilaktycznych.

• NIE BOIMY SIĘ MÓWIĆ O PRZEMOCY

•          W dniu 7 czerwca 2022r. odbyło się spotkanie uczniów  klas siódmych             i ósmych z przedstawicielami MGOPS w Działoszynie oraz Komisariatu Policji    w Działoszynie.

Celem prelekcji była tematyka związana z przemocą w rodzinie, jej przejawy i sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

Prowadzący przypomnieli młodzieży, że międzynarodowe i polskie prawo zakazuje stosowania wszelkich form przemocy wobec dzieci. Ochrona przed przemocą została zapisana m.in. w Konwencji o Prawach Dziecka ONZ.

Miejsce, w którym żyjemy, powinno być bezpieczne i wolne od przemocy. Jeśli się tak nie dzieje, ważne, aby o tym mówić i nie zostawać samemu ze swoimi problemami.

Dziękujemy za poświęcony czas i wartościowe informacje przekazane młodzieży.