• CERTYFIKAT

• W roku szkolnym 2021/2022 nasza szkoła uczestniczyła w realizacji międzynarodowych badań nad zdrowiem i zachowaniami zdrowotnymi młodzieży szkolnej Health Behaviour in School-aged Children (HBSC) realizowanych we współpracy z Biurem Europejskim Światowej Organizacji Zdrowia.

• #Unicefpoland, #WorldChildrensDay💙 CD.

•       Podczas dzisiejszych obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowane były w naszej szkole,,niebieskie mecze", podczas których uczniowie ubrani na niebiesko, pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego rozgrywali meczew piłkę nożną oraz siatkówkę z udzielałem swoich kolegów i koleżanek z Ukrainy. Zmaganie te możemy podziwiać w galerii zdjęć.

• #Unicefpoland, #WorldChildrensDay💙

•      Już po raz kolejny nasza szkoła dołączyła do akcji pt. ,,Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF". Dzień ten obchodzony jest 20 listopada, ponieważ w tym dniu została uchwalona Konwencja Prawach Dziecka,a więc najważniejszy dokument poświęcony dzieciom.
                  W naszej szkole obchodziliśmy ten dzień 18 listopada 2022r. W tym dniu uczniowie oraz nauczyciele przyszli ubrani na niebiesko na znak solidarności z dziećmi na całym świecie. Koordynator działań w ramach współpracy UNICEF pani Anna Wolska przeprowadziła na Hali Sportowej naszej szkoły z uczniami spotkanie, podczas którego dokonała prezentacji multimedialneji szczegółowo przypomniała uczniom ich prawa. Następnie wszyscy uczniowie zaśpiewali piosenkę na temat praw dziecka. Dzień 18 listopada to także dzień, podczas którego Niemcy obchodzą,,Ogólnoniemiecki Dzień Głośnego Czytania", czyli tzw.,,Der Bundesweite Vorlesetag". Z tego powodu uczniowie klas ósmych, którzy uczą się tego języka w naszej szkole, odczytali podczas spotkania fragmenty Konwencji Praw Dziecka w języku niemieckim.
                 Ponadto opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu i Samorządu Szkolnego oraz Szkolnego Koła PCK wykonali wraz z uczniami przepiękną dekorację, plakaty, rysunki, które zdobią korytarz szkolny i przypominają uczniom ich najważniejsze prawa.
                 Odbyły się także tzw.,,niebieskie mecze", podczas których uczniowie ubrani na niebiesko pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego rozgrywali mecze również z udziałem swoich kolegów i koleżanek z Ukrainy.

Wszystkie podjęte działania pokazały, że uczniowie i nauczyciele naszej szkoły nie są obojętni na prawa dziecka i bardzo chętnie angażują się w różnego rodzaje akcje, które o tym przypominają.

• GMINNE ZAWODY UNIHOKEJA

• W zawodach brały udział 3 szkoły w kategorii dziewcząt i chłopców

- SP2 w Działoszynie, SP w Trębaczewie i SP w Raciszynie

Do rozgrywek powiatowych, które odbędą się w naszej szkole 25.11 zakwalifikowały się dziewczynki
            z SP2 Działoszyn i chłopcy z SP Raciszyn.

• NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

•          10 listopada 2022r. uczciliśmy 🇵🇱Narodowe Święto Niepodległości🇵🇱 Jak co roku, o godz. 11.11 tradycyjnie cała społeczność szkolna odśpiewała Hymn Polski w ramach akcji #SZKOŁADOHYMNU. Podczas apelu z okazji 104. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie poszczególnych klas pięknie przedstawili historię naszego kraju. Całości dopełniały piękne pieśni patriotyczne.

• W dniu 8 listopada 2022 roku gościliśmy w naszej szkole aktorów Teatru Kurtyna z Krakowa.

Przedstawienia pt.: „ Zaczarowany eliksir”, „Przesłuchanie”, „Na sygnale” poruszały aktualne problemy dotyczące dzieci i młodzieży. Dzięki nim uczniowie dowiedzieli się, jak radzić sobie w różnych sytuacjach życiowych i pokonywać trudności.

Wychowankowie z uwagą i zainteresowaniem obejrzeli spektakle.

Na zakończenie chętnie odpowiadali na pytania zadawane przez aktorów.

Dziękujemy Burmistrzowi Miasta i Gminy Działoszyn, Panu Rafałowi Drabowi, za sfinansowanie wszystkich spektakli profilaktycznych.