• GMINNY KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

• W dniu 16 lutego 2023r. odbył się Gminny Konkurs z języka angielskiego ,,Easy English,, pod patronatem Burmistrza MiG Działoszyn. Uczeń naszej szkoły Eryk Russ zdobył II miejsce. Uczniowie, którzy brali udział, to: Martyna Mrowiec, Milena Muszkiet i Wiktor Nonckiewicz. Dzieci zostały przygotowane przez panie - Anitę Mrowiec, Annę Wolską i Justynę Nowakowską. Gratulujemy!!!

• DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

• W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu klasa 8b uczestniczyła dzisiaj w lekcji online na temat "Co czyha na naszą prywatność w grach i internecie?".Uczniowie dowiedzieli się, na co zwrócić uwagę, aby nie utracić kontroli nad swoimi danymi i tożsamością. Poznali również zasady bezpieczeństwa podczas korzystania z gier, aplikacji i usług sieciowych.

• POWIATOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

• 14 lutego 2023 r. odbył się Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Młodzieży Szkolnej. Drużyna chłopców reprezentująca naszą szkołę  zdobyła II miejsce. Drużyna dziewcząt reprezentująca naszą szkołę zdobyła VI miejsce.GRATULUJEMY!!!Skład:Prześlak Maja, Cieśla Maja, Czyż Nikola, Drosińska Aleksandra, Gorczycka Maria, Łączna Oliwia, Mordal Weronika, Tkaczyńska Karolina, Randak Maria, Wróblewska Lena.Skład:Rogalewicz Franek - 8a, Ludwiczak Daniel - 8a, Kabała Antoś - 8a, Chmiel Kacper - 8b, Kurek Witek - 8b,  Gosławski Witek - 8b, Hałaczkiewicz Jakub - 8b, Łudczak Jakub - 8b, Krawczyk Fili - 8b Mikołajczyk Kamil - 8c, Nowak Radek - 8c, Konieczny Jonasz - 8c, Gołda Filip - 8d, Mordalski Krzyś - 8d, Zakrzewski Jan - 8d

• WALENTYNKI

• ZAWODY SPORTOWE

• 1 lutego 2023 r. odbył się Powiatowy Turniej Piłki Koszykowej Igrzysk Dzieci. Drużyna chłopców reprezentująca naszą szkołę  zdobyła I miejsce. Drużyna dziewcząt reprezentująca naszą szkołę zdobyła II miejsce.Skład:Natasza Janowska, Iga Jenś, Karolina Karpienko, Maja Grajoszek , Amelia Bęben, Martyna Fedorów, Nadia Leszczyk, Hanna Andrzejczak , Zofia Klimczak, Lena Paczyńska, Faustyna Zjawiona, Lena Łączn, Julia Ficek, Ewelina Datsiuk, Antonina Mordalska, Kinga SzymalaSkład:Nowicki Jakub - 5a, Sielski Tymon - 5a, Zuzewicz Igor - 5b, Panek Igor - 6b, Tkaczyński Tadeusz - 6b, Kaczmarek Mateusz - 6c, Denysenko Mykhailo - 6c Łakomy Jakub - 6c, Kotynia Dominik - 6d, Konieczny Szymon - 6d, Konieczny Filip - 6d, Wąsik Franciszek - 7a  GRATULUJEMY!!!

2 lutego 2023 r. odbył się Gminny Turniej Piłki Siatkowej Młodzieży Szkolnej. Drużyny chłopców i dziewcząt reprezentujące naszą szkołę  zdobyły I miejsce.Skład: . Rogalewicz Franciszek - 8a, Ludwiczak Daniel - 8a, Mateja Igor - 8a, Fidyga Kacper - 8b, Krawczyk Filip - 8b, Łudczak Jakub - 8b, Gosławski Witold - 8b, Hałaczkiewicz Jakub - 8b, Kurek Witold - 8b, Chmiel Kacper - 8b, Mordalski Kamil - 8c, Mikołajczyk Kamil - 8c, Mordalski Krzysztof - 8d, Zakrzewski Jan - 8d, Gołda Filip - 8d.GRATULUJEMY!!!

• DYSKOTEKA

• Dnia 12 stycznia w Naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa dla kl. I-VIII. Zarówno młodsze dzieci, jak i starsze wspaniale bawiły się w rytmach najnowszych przebojów, które serwował im Dj. Były wspaniałe stroje i nastroje. Uczniowie do samego końca nie schodzili z parkietu. Pozostały piękne wspomnienia i galeria zdjęć, do której serdecznie zapraszamy 🙂

• SPOTKANIE Z POLICJANTEM

• Dziś w Naszej szkole odbyła się seria spotkań z Panem Policjantem KP Działoszyn.

Spotkania miały na celu uwrażliwienie dzieci na bezpieczeństwo w trakcie ferii.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w rozmowach i z chęcią zadawały pytania.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

• WYSTAWA OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH

• Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia stały się okazją do zorganizowania w naszej  w szkole  wystawy pięknych  ozdób świątecznych.
            Celem wystawy było stworzenie  świątecznego  klimatu
              i przybliżenie  uczniom bożonarodzeniowych  tradycji.

Serdecznie dziękujemy  uczniom i rodzicom  za zaangażowanie
             i pomoc w organizacji wystawy.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji .

• "Ballady i romanse"

•         W dniu 1 grudnia nastąpiło otwarcie sali teatralnej w naszej placówce edukacyjnej. Przy współpracy nauczycieli kółka teatralnego, biblioteki oraz ekipy konserwatorskiej przeistoczyliśmy pomieszczenie, które kiedyś służyło za magazyn w salę mini teatru. Przedstawieniem, w którym wystąpili uczniowie uczciliśmy pamięć Adama Mickiewicza wystawiając ponadczasowe "Ballady i romanse". Na wieczorze z balladą pojawili się zaproszeni goście,rodzice,grono pedagogiczne, przedstawiciele miejskiej biblioteki i prasy.Atmosfera była magiczna i niepowtarzalna. Dzięki temu przedsięwzięciu zaistniało miejsce w naszej szkole,w którym uczniowie będą mogli rozwijać swoje talenty taneczno-aktorskie oraz obcować ze sztuką, która kształci umysł i duszę.

• CERTYFIKAT

• W roku szkolnym 2021/2022 nasza szkoła uczestniczyła w realizacji międzynarodowych badań nad zdrowiem i zachowaniami zdrowotnymi młodzieży szkolnej Health Behaviour in School-aged Children (HBSC) realizowanych we współpracy z Biurem Europejskim Światowej Organizacji Zdrowia.

• #Unicefpoland, #WorldChildrensDay💙 CD.

•       Podczas dzisiejszych obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowane były w naszej szkole,,niebieskie mecze", podczas których uczniowie ubrani na niebiesko, pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego rozgrywali meczew piłkę nożną oraz siatkówkę z udzielałem swoich kolegów i koleżanek z Ukrainy. Zmaganie te możemy podziwiać w galerii zdjęć.